Перше затемнення року ось-ось відбудеться: Небо вразить

Перше затемнення року ось-ось відбудеться: Небо вразить

Його буде видно в Америці, Європі, Африці та частині Азії. В Україні також можна буде спостерігати за цим явищем.

А от щоб побачити друге затемнення 2017 року -- кільчасте сонячне, яке відбудеться 26 лютого, доведеться мандрувати у Південну Америку або ж на західне узбережжя Африки, пише газета "Експрес".  

-- Перше затемнення у році -- місячне, відбудеться 11 лютого, -- розповідає Іван Крячко, завідувач лабораторії Головної астрономічної обсерваторії НАН України. -- Початок затемнення -- о 0.34, а закінчиться воно о 4.53. Побачити його можна неозброєним оком.  

Місяць у цей час буде у повні. Проте 11 лютого відбуватиметься напівтіньове затемнення. Це означає, що Місяць буде заходити не у тінь Землі, а у півтінь. Наша планета відкидає у космос тінь, а на краях є півтіньова зона. Місяць проходитиме саме через цю зону.   

-- А як щодо другого затемнення?  

-- 26 лютого відбуватиметься кільчасте сонячне затемнення -- доволі цікава форма цього явища, коли навколо темного диска спостерігатиметься світла облямівка, яка нагадує золоту каблучку. Під час повного сонячного затемнення Місяць повністю закриває диск Сонця, і ми бачимо спалахи корони нашого світила. Під час кільчастого -- видно лише кільце, оскільки диск Місяця в цей час трохи менший за диск Сонця.  

Сонячне затемнення 26 лютого українці, на жаль, не побачать. За ним спостерігатимуть у Південній Америці -- у Бразилії, Чилі та в Атлантичному океані й в екваторіальній частині Африки -- на західному узбережжі цього континенту.  

Загалом цього року буде чотири затемнення. Окрім лютневих, 7 серпня відбудеться ще часткове місячне затемнення, а 21 серпня -- повне сонячне. Місячне спостерігатимуть у Європі, Азії, Африці, Австралії. А повне сонячне -- у Північній Америці -- США, Канаді та Мексиці.

Джерело: http://expres.ua