Вчені знайшли спосіб подолати залежність від шоколаду

Вчені знайшли спосіб подолати залежність від шоколаду

Австралійські вчені зі Школи психології при Університеті Фліндерса з'ясували, як позбавитися від шоколадної залежності.

Дослідження показують, що вживання шоколаду викликає ті ж відчуття задоволення і звикання, що виникають під час прийому наркотиків, передає The Independent.

Побороти тягу до шоколаду можна за допомогою перемикання уваги, стверджують австралійські психологи.

В рамках наукового експерименту вчені запросили дві групи жінок – учасниці першої групи були залежні від шоколаду, але хотіли б скоротити його споживання, а учасниці другої групи не проявляли до шоколаду жодного інтересу.

Дослідники запропонували піддослідним два психологічні прийоми, які дозволяють викорінити нав'язливі думки про шоколад. Перша техніка – когнітивна дифузія – полягає в негайному дистанціюванні від об'єкта бажання, щойно виникла перша думка про шоколад.

Друга техніка – управління уявою – полягає в тому, щоб замінити запах і смак шоколаду, які виникають у свідомості, на інші картинки. Наприклад, замість улюбленого десерту можна уявити густий ліс або морський пляж.

У ході дослідження психологи виміряли думки жінок про шоколад: нав'язливість цих думок, яскравість образів, інтенсивність потягу до шоколаду і, врешті-решт, кількість з'їдених ласощів.

Як виявилося, метод когнітивної дифузії допоміг знизити інтенсивність думок про шоколад жінкам з обох груп. Техніка управління уявою працювала тільки на пристрасних любительках шоколаду.

Дослідники вважають, що отримані результати можуть бути корисними для тих, хто намагається подолати залежність від шоколаду.

“Якщо ми почнемо вирішувати проблему одразу ж, як тільки вона вперше спливає в голові, особливо якщо ви не голодні, впоратися з нею буде набагато простіше, ніж тоді, коли ця пристрасть набере сили", – говорить провідний автор дослідження Софі Шумахер.

Щоб позбутися думок про шоколад і зменшити яскравість образів, вчені рекомендують переключати увагу, уявляючи, наприклад, прогулянку на свіжому повітрі або інші нейтральні образи.

Джерело: http://nv.ua