У Швеції збудували дорогу, яка здатна заряджати електромобілі під час руху

У Швеції збудували електрифіковану дорогу, яка здатна заряджати електромобілі просто під час руху. Це перша автомагістраль такого типу, її аналогів поки що ніде немає

Нова дорога з'єднує транспортний вузол у Розерсберг із важливим вантажним терміналом аеропорту Стокгольм - Арланда. Зазначається, що заряджатись можуть серійні та комерційні автомобілі. Відбуватись це буде наступним способом: у дорожнє полотно вбудована контактна рейка, до якої можна під'єднувати зарядний роз'єм акумулятора автомобіля. Зарядка проходить під час руху і не потребує зупинки, після того як машина з'їжджає з дороги, роз'єм сам від'єднується. Контактна рейка не постійно перебуває під напругою, електрика подається тільки тоді, коли починається зарядка авто.

За словами винахідників електрифікованої дороги, ціна її будівництва в 50 разів дешевша за проведення трамвайних колій. Крім того, обладнати контактними рейками досить і 5% доріг. Адже траси знаходяться одна від одної максимум в 45 км, а таку відстань електромобілі здатні проїхати без підзарядки.

Джерело: https://gazeta.ua/