Майже без варіантів: у яку нерухомість краще інвестувати заощадження

Майже без варіантів: у яку нерухомість краще інвестувати заощадження

 

Покупці квадратних метрів розраховують на інвестиційний дохід, але отримати серйозний прибуток наразі непросто.

Через велику волатильність валюти, низькі відсотки за депозитами та високу інфляцію українці продовжили активно інвестувати в нерухомість. Люди розраховують заробити на перепродажу житла, коли на нього зростуть ціни, і в такий спосіб збільшити власний капітал. Але, незважаючи на недавнє подорожчання нерухомості, перспектив для бурхливого зростання цін на житло немає. А щоб не втратити кошти, краще купувати "квадрати" за містом або невеликі квартири в районах з розвиненою інфраструктурою.

"Через відсутність розвиненого ринку в українців не залишається особливого вибору, окрім як нести гроші на ринок нерухомості в сподіванні на отримання інвестиційного доходу. Проблема в тому, що особливих економічних передумов для зростання цін немає. Доступна іпотека, власне, відсутня, тож про масовий попит говорити не доводиться", – констатував Сергій Сароян, керівник Perfomance Management, бізнес-експерт.

Він уточнив, що вартість нерухомості зростає головно на первинному ринку. Але не тому, що її активно перепродують, – просто українці більше не хочуть жити в будинках радянської забудови, а ще стали цінувати додатковий комфорт.

Найбільший інтерес покупців спостерігається в сегменті заміської нерухомості, а також 1-2-кімнатних квартир поблизу розвиненої інфраструктури. Саме такі квадратні метри подорожчають найпомітніше, зазначив Сароян.

Нагадаємо, раніше в Держстаті підрахували, що квартири в Україні за рік подорожчали в середньому на 11,6%.

Джерело: www.segodnya.ua