Податок при продажу нерухомості в Україні у 2021 році

Податок при продажу нерухомості в Україні у 2021 році

 

 

Знайти хорошого рієлтора, оплатити його комісійні за послуги, розмістити оголошення про продаж і чекати — це далеко не повний перелік того, що належить зробити власнику нерухомості в Україні. Оплачувати доведеться ще держмито, а в деяких випадках — і послуги нотаріуса.

 

 

Які податки існують для продавця нерухомості в Україні

Договір купівлі-продажу передбачає низку обов'язкових податків і зборів для власника нерухомості. При продажу нерухомості продавець сплачує три податки:

- держмито в розмірі 1% — обов'язково;

- прибутковий податок 5% для резидентів і 18% для громадян інших країн — опціонально;

- військовий збір — 1,5% — опціонально.

У будь-якому разі продавцеві нерухомості в Україні у 2021 році доведеться розщедритися та заплатити зі своєї кишені 1% держмита. Це означає, що від загальної вартості вашого лота, квартири або будинку державі потрібно сплатити податок у розмірі 1% від оціночної суми.

Другий можливий платіж при продажу квартири в Україні у 2021 році — військовий збір. Він становить 1,5% від суми договору. Однак є нюанс: військовий збір доведеться сплачувати лише в тому разі, якщо вам потрібно буде платити податок на дохід фізичних осіб.

Коли потрібно платити податок на дохід фізичних осіб від продажу нерухомості в Україні

Щоб зрозуміти, коли і кому потрібно платити прибутковий податок при продажу нерухомості в Україні у 2021 році, важливо відповісти собі на низку питань:

- Скільки угод купівлі-продажу у вас було за звітний рік? Якщо більше 1, то податок на кожну наступну доведеться платити.

- Скільки років ви володієте квартирою або будинком, виставленим на продаж? Якщо менше 3 років, готуйтеся до додаткових платежів.

Умовно кажучи, якщо для вас перепродаж квартир — бізнес, ви інвестували в більше, ніж одну квартиру, і намагаєтеся обидві продати за один податковий рік, доведеться вийняти зі своєї кишені 5% від вартості лота. Якщо ж це перший продаж квартири за звітний рік, то податок на доходи вам не загрожує. Якщо квартира у власності менше трьох років, і ви вирішили її продати з якихось причин, податок також доведеться сплатити.

Який прибутковий податок при продажу нерухомості для нерезидентів України у 2021 році

Інвестиції в нерухомість в Україні серед громадян інших країн стають все більш популярними. Їхня частка в загальній структурі ринку наразі сягає близько 10%, тоді як ще у 2018-му була на рівні 5%. Частіше за інших українські квартири для інвестицій обирають громадяни Азербайджану, Грузії, Ізраїлю, Німеччини, Литви через низький поріг входу, мінімальні терміни повернення та високу окупність інвестицій. Для резидентів розмір податку на доходи фізичних осіб при продажу нерухомості в Україні у 2021 році становить 18%.

Коли прибутковий податок від продажу квартир можна не платити

В Україні платити податок на доходи фізосіб платити потрібно не всім. Якщо ви володієте квартирою або будинком понад 3 роки та за звітний рік це перша угода, жодних додаткових платежів до державної скарбниці для вас не буде. Крім того, якщо нерухомість перейшла у спадок і ви захотіли її реалізувати, прибутковий податок також не стягується.

Додаткові платежі при продажу нерухомості в Україні у 2021 році

Не варто забувати про комісійні рієлтору — в середньому по ринку 2,5-5%. Послуги нотаріуса коштуватимуть близько 1,5-3%, як пощастить. Іноді продавець і покупець домовляються розділити цю суму 50/50.

Джерело: https://thepage.ua/