У період російської агресії все частішими стають випадки знаходження вибухонебезпечних предметів.
37
Опис
Злочини, які вчиняються із застосуванням вибухових пристроїв, несуть у собі значну громадську небезпеку. Нажаль, дуже багато громадян поверхнево сприймають проблему особистої безпеки. Жителі нашої країни по всій Україні знаходять мінометні міни, артснаряди, авіабомби, тощо.
З метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення підозрілого предмету схожого на вибухонебезпечний пристрій надаємо інформаційну пам"ятку «Порядок дій населення у разі виявлення підозрілого предмету»
Ознаки, що вказують на можливу належність підозрілого предмета до вибухового пристрою:
• зовнішня схожість на боєприпаси, піротехнічні вироби, тощо;
• залишені без нагляду валізи, коробки, пакунки та пакети в місцях з масовим перебуванням людей;
• характерний запах (гасу, розчинника, паливно-мастильних і хімічних матеріалів);
• наявність сторонніх підозрілих предметів у дверях, вікнах, дереві, закріплених за допомогою дроту, ниток, важелів, шнурів тощо.
ЯКЩО ВИ ЗНАЙШЛИ ПІДОЗРІЛИЙ ПРЕДМЕТ НЕОБХІДНО:
• зберігайте спокій та не панікуйте;
• негайно припиніть всі роботи в місці (районі) виявлення підозрілого предмета;
• не порушуючи обстановки біля місця знаходження підозрілого предмету, забезпечте особисту безпеку та оточуючих (відійти на безпечну відстань, по можливості заборонити доступ іншим громадянам);
• негайно повідомте оперативні служби, надавши інформацію про характерні ознаки предмета за телефонами: 101, 102;
• виключіть можливість користування мобільним телефоном поблизу місця знаходження вибухового пристрою тому, що не виключена можливість його радіокерованості.
Категорично забороняється:
• підходити, торкатися предмета та пересувати його;
• заливати його рідинами, засипати ґрунтом або намагатися чимось його накривати;
• здійснювати з ним будь-які самостійні дії: звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив. Вибухові речовини — отруйні та чутливі до механічних впливів і нагрівання;
• намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.
Рятувальники Подільського ДСНС