Що відбувається на ринку передноворічної оренди житла

 

Українці почали активно цікавитись орендою житла на новорічні свята, розповідаємо, скільки коштує квартира порівняно з минулим роком.

Напередодні новорічних свят орендодавці збільшили кількість житлових об'єктів під здачу подобово, оскільки українці вже активно шукають квартири та будинки для відпочинку. В даний час аналітики зазначають, що орендодавці реагують на попит і збільшують кількість об'єктів, проте поки не збільшують ціни. Вони залишаються такими ж, як на початку осені, проте, порівняно з аналогічним періодом 2020 року, вже зросли від 4 до 25%.

Найбільше подорожчали однокімнатні, в середньому на 7% по країні, а ось ті, хто захочуть зняти таку квартиру в Чернігові, переплатять 20%. 

Найпопулярніші об'єкти в Києві також однокімнатні квартири і вони порівняно з груднем 2020 року подорожчали на 19%. Високий показник подорожчання у Вінниці (17%), у Дніпрі та Одесі 8 та 12%.

Двокімнатні квартири подорожчання зачепило менше, лише на 4% у середньому, найбільше «двушки» зросли в ціні у Львові та Вінниці (на 12,5%).

Трикімнатні квартири подобово подорожчали найменше (на 3%), але при цьому у Запоріжжі, Кропивницькому та Луцьку орендна плата за добу зросла більш ніж на 20%.

В середньому ціна на оренду квартир в Одесі та Львові:

  • однокімнатні 600 грн за добу;
  • двокімнатні 750 та 800 грн на добу;
  • трикімнатні 1300 та 1200 грн на добу.

У Києві квартири подобово коштують:

  • однокімнатні 800 грн за добу;
  • двокімнатні 1100 грн за добу;
  • трикімнатні 1700 грн за добу.

За матеріалами: https://meget.kiev.ua/