Овоч, який захистить від радіації

Овоч, який захистить від радіації

Від радіації захистити можуть звичайні помідори, а саме антиоксидант лікопін, який робить їх червоними. Такий висновок зробили вчені з Манчестерського університету спільно з німецькими колегами.

Науковці з’ясували, що ліпокін оберігає мембрани клітин від шкідливої дії випромінювання, при цьому радіозахисний ефект залежить від концентрації кисню в навколишньому повітрі. При нульовому вмісті кисню каротиноїд зменшував пошкодження мембран приблизно в 50 разів, а при 100% вмісті захисного ефекту практично не було.

За словами Рут Едж, яка приймала участь в дослідженні, цей ефект лікопіну можна використовувати для профілактики променевої хвороби при аваріях на атомних станціях, а також підвищити ефективність радіотерапії.

Хорошим джерелом лікопіну є помідори, приготовані з олією, яка збільшує всмоктування каротиноїдів у шлунково-кишковому тракті.

Через антиоксидантні властивості лікопін досліджували як можливий препарат для профілактики серцево-судинних і онкологічних захворювань, проте його ефект виявився незначним.

Джерело: http://24tv.ua/